Wodoodporna powłoka na bazie gumy Rubber Seal

Tuba 250 g czarny

Powłoka na bazie gumy zapewnia wodoodporne uszczelnienie, ochronę i naprawę.

Wodoodporna powłoka na bazie gumy Rubber Seal

Co to jest?

Przejdź do góry

Jak to działa?

Nadaje się do:

  • Odpowiedni do uszczelniania, ochrony i naprawy praktycznie wszystkich materiałów, takich jak drewno, beton, kamień, metal, cynk, bitum, EPDM (należy uprzednio przetestować), PCW itp. Nadaje się do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, w takich miejscach jak łazienki, dachy, piwnice, mury i ogrody.
  • Do uszczelniania brodzików, płytek posadzkowych, rynien, rur ochronnych, zespoleń ram okiennych i okna dachowego, elementów na powierzchni gruntowej itp. Nadaje się również jako podkład antypoślizgowy, ochrona metalu i drewna (na przykład słupów ogrodowych) oraz powłoka lakiernicza. Doskonała przyczepność nawet na PP/PE.
Przejdź do góry

Zaczynamy

Przed użyciem:

Warunki pracy

Nie wolno używać w temperaturze niższej niż +5°C.

Wstępne przygotowanie powierzchni

Powierzchnie muszą być suche, czyste i wolne od kurzu i tłuszczu. W razie potrzeby należy je oszlifować.

Narzędzia

Pędzel, wałek lub rakla.

Podczas użytkowania:

Wskazówki dotyczące użycia

  • Przed użyciem dobrze wymieszać, do uzyskania jednolitego koloru. Powierzchnie muszą być czyste, suche, wolne od kurzu i tłuszczu. Zmatowić jeśli konieczne. Nakładać min. dwie warstwy, za pomocą pędzla, wałka lub gumowej ściągaczki. Drugą warstwę nakładać po upływie ok. 10 min.
  • Wskazówka: użyć specjalnej taśmy tekstylnej do łączenia pęknięć i krawędzi oraz łatwiejszego uzyskania warstwy odpowiedniej grubości. Nałożyć taśmę tekstylną natychmiast po nałożeniu pierwszej warstwy powłoki Rubber Seal, dobrze docisnąć i od razu nałożyć drugą warstwę.
  • Pyłosuchość po ok. 3 h, wodoodporność po 12 h, całkowite utwardzenie po 48 h (w zależności od zastosowanej ilości i warunków otoczenia).
  • Minimalna grubość warstwy: 2 mm.
  • Zużycie: 1.5-2.5 L/m2

Porady

Minimalna grubość warstwy: 2 mm.

Punkty zainteresowania

Nie nakładać w temp. Poniżej +5°C. Wodoszczelność po 12 godz.

Po użyciu:

Warunki przechowywania

  • Odpowiednio uszczelnione opakowania powinny być przechowywane w suchym, chłodnym, nieoszronionym miejscu, w temperaturze pomiędzy +5°C a +25°C.
  • Okres przechowywania: co najmniej 18 miesięcy w nienaruszonym opakowaniu. Otwarcie opakowania skraca czas przydatności.
Przejdź do góry